JALKAPALLOTURNAUS

Minulla oli jalkapalloturnaus. Jalkapalloturnaukseen oli liian vähän aikaa. Piti valmistua jalkapalloturnaukseen, 1 päivä jäljellä poika! Jalkapalloturnaus oli Ahvenanmaalla. Eka ottelu oli VJS:tä vastaan. Peli oli jo puolivälissä, tilanne on 1-1. Peli on nyt ohi 2-1 voitto. Toinen peli alkaa ihan kohta, toinen peli on EBK:ota vastaan. Peli on puolivälissä, tilanne on 4-2 meidän joukkueelle. Ja taas voitto! Nyt on enää jäljellä kolme peliä. Kolmas peli alkaa ihan kohta. Peli alkoi ja taas voitto! Neljäs peli alkaa, tilanne on 5-3, taas voitto! Viides peli oli tiukka. Peli päättyi 3-2. Kaikki pelit oli voitettu. Meidän joukkue oli päässyt finaaliin. Finaali oli jo alkanut. Peli oli 3-3. Kun peli päättyi meidän joukkue voitti 4-3. Kaikki hurrasivat voittoa ja lähtivät iloisina kotiin.